Кульбабки в саду і цікаві факти про них.

Кульбабки в саду і цікаві факти про них.

Кульбабки    в саду і цікаві факти про них.

Ранньою весною, як тільки зійде сніг, в саду першимиз’являютьсяжовтенькі, сонячні кульбаби. Ачерез декілька днів вкривають землю жовтим килимом.

Мені дуже подобаються ці чудові, зігріваючі погляд, корисні для сада і людини рослини.

Вчорав захваті прочитавши цікаві факти і легенди про ці квіти.Ще більше переконалась в іх цілющих властивостях і позитивно впливаючихякостяхв весняний період, коли навкруги ще все сіре, ішші рослини ще не прокинулись від зимової спячки, а ці маленькі, яскраві сонечка ранком розкриваються, зігрівають погляд і піднімають настрій.

В травні прочитавши цікаву статтю про цілющі властивості коренів одуванчика, які мають сильніші властивості ніж любий антибіотик, попросила чоловіка викопати корінців. Корінці добре промила, просушила, а потім заварювала і пила приємний на смак напій.

Щодня звертаюсь до Всевишнього з подякою за все, що маємо і користуємось, щодає оточуючаприрода, яка змінюється кожного дня, чарує погляд, заряжає позитивом, а крім всього ще багато рослин і плодів корисні і поживні!!!

18.06.19       15.48

На фото одуванчики в нашому саду.

Цікаві факти про кульбаби

Повсюдноростучі кульбаби добре відомі людству з давніх часів, тому що ці звичайні, здавалося б, квіти мають ряд дуже корисних властивостей. Але, звичайно, більшості з нас вони знайомі по дитинству, коли так весело здувати їх пухнасті насіння і дивитися, як вони летять за вітром. А ось античні вчені швидко розпізнали цілющі властивості цієї рослини, і навчилися застосовувати його в медицині. Втім, ці квітки можуть похвалитися дійсно великим спектром свого застосування

Факти про кульбаби

• Звичні нам кульбаби цілком офіційно називаються «лікарськими», так як саме вони використовуються в народній медицині вже багато століть.

• Коріння деяких видів кульбаб містять каучук, тому ці види колись розлучалися з метою виробництва гуми. Потім з витіснили каучукові дерева, але зараз ведуться розробки по виробництву гуми з соку кульбаб.

• При укусі бджоли молочний сік кульбаби позбавляє від болю і пухлини (цікаві факти про бджіл).

• На одній голівці кульбаби близько 200 пухнастих насіння, а загальна їх кількість з куща може досягати 7000.

• З пелюсток кульбаб роблять варення і вино.

По кульбаби можна стежити за часом. На світанку, близько шостої ранку (в середній смузі Росії) ці квіти розкриваються, а о третій годині дня закриваються, з точністю до декількох хвилин.

• У Китаї кульбаба називають овочем, оскільки тут він часто вживається для приготування різних страв.

• З підсмажених коренів звичайного кульбаби роблять напій, який може служити сурогатом кави.

• Кульбаба — дуже популярна їжа в Італії. У багатьох ресторанах можна знайти в меню страви з кульбаб, які навіть подають на урочистостях. Для місцевих ця квітка вважається делікатесом (цікаві факти про Італію).

Позбутися від кульбаб непросто — ця рослина має вражаючими здібностями до регенерації, і може відновити популяцію навіть з частини сильно пошкодженою кореневої системи.

• У передгір'ях Кавказьких гір зустрічається незвичайний вид кульбаб, з пелюстками пурпурного кольору.

• Кульбаба відвіку використовувався в їжу різними народами, його вживали ще як індіанці, так і перші колоністи в Північній Америці (цікаві факти про Північну Америку).

У США, штат Огайо, кожну першу суботу травня святкується День кульбаби. У цей день люди прикрашають одяг кульбабами і готують з цих квіток різні страви.

• У бельгійському місті Оі з кульбаб варять пиво. Тут же ці квіти додають навіть в паштет.

• На території Кольського півострова в Росії росте Кульбаба белоязичковий, що має білі пелюсточки з жовтою серединою. Це рідкісна рослина занесено в Росії в Червону книгу. Більше ніде цей унікальний квітка не зустрічається (цікаві факти про квіти).

Кульбаба користується широкою популярністю і в народній косметиці: маска з його свіжого листя живить, зволожує і омолоджує шкіру, а настій квіток відбілює ластовиння і пігментні плями.

• Кульбаби, яких існує понад тисячу «дрібних» видів і близько сімдесяти так званих «великих», поширені повсюдно, за винятком високогірних районів і арктичних широт.

Переклала на українську      мову      18.06.19   15.23

 

Прочли стихотворение или рассказ???

Поставьте оценку произведению и напишите комментарий.

И ОБЯЗАТЕЛЬНО нажмите значок "Одноклассников" ниже!

 

0
19:40
1120
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!