​Необычная планета: самый маленький остров в мире

​Необычная планета: самый маленький остров в мире

Необычная планета: самый маленький остров в мире

Маяк на острове Бишоп(The lighthouse on the island Bishop)
Скала Бишоп — маленький скалистый выступ, выступающий из моря, в 4 милях к западу от Островов Силли в Корнуолле. Скала повышается с глубины 45 метров, открывая остров 46 метров длиной 16 метров шириной. На нем построен маяк, который делает Бишоп самым маленьким островом в мире со зданием на нем, что и было зафиксировано Книгой рекордов Гиннесса.
Первая попытка возведения маяка на острове была сделана в 1847 году. Но постройка не выдержала напора здешних агрессивных волн, и не подала света в море. Вторая — последовала через 4 года и была закончена в 1858 году. Инженер Дж. Уокер (по его проекту велось строительство) прибег к использованию огромных гранитных блоков (почти 3000 тонн гранитных плит завезли еще тогда, а теперь там около 6000 тонн). В 1881 году (уже по проекту инженера Дж. Дугласа) маяк решили укрепить и соорудили кругом него укрепления. Получилось, что старый маяк пошел на завтрак новому (маяк в маяке). Уже во второй половине прошлого века на маяке появилось электричество. А на крыше построили вертолетную площадку (1976 год). Маяк на Бишопе может похвастаться тем, что он не только самый сложный в строительстве, но и самый «ресурсозатратный» маяк за всю историю человечества.
Центр ФОБОС
Когда хотят показать, как возводимые человеком сооружения могут противостоять океанской стихии, часто показывают маяк на острове Бишоп-Рок. Он, как воин, поднимающийся из самых глубин моря, гордо возвышается над бушующими вокруг волнами, которые явно хотят поглотить его в свою пучину.
В 13 веке сюда отправляли людей на мучительную гибель, а затем у берегов острова Бишоп, входящего в книгу рекордов, случилась одна из крупнейших морских трагедий.
Название острова — Бишоп — переводится как епископская скала. Некоторые говорят, что такое название она получила из-за кораблекрушения, в котором спасся один епископ. Остров входит в состав Британии и считается почти самой западной точкой этой страны, но все-таки он на 500 метров ближе к берегу, чем соседняя скала.
В 13 веке на остров Бишоп отправляли преступников, снабдив их небольшим узелком с провизией. Где человека ждала печальная участь: если он не умирал от голода, его сметало бурное море.
Бишоп внесен в книгу рекордов как самый маленький клочок суши, на котором есть постройки. Одного взгляда на скалу достаточно, чтобы понять почему это так. Действительно: на крохотном пятачке построено максимально эффективное здание: маяк. При этом его строительство, как можно догадаться, было сопряжено с огромными трудностями.
Из-за регулярных аварий в здешней акватории, правительство решило, что пора бы обезопасить плавание в районе Корнуолла. В середине 19 века здесь попытались возвести первый маяк, но инженеры просчитались, подумав, что на скале сможет устоять маяк на металлических ножках и конструкция рухнула под напором морской стихии.
Несмотря на это через 10 лет, путем сложнейших манипуляций с гранитными блоками, коих пришлось доставить на скалу в общем объеме несколько тысяч тонн, маяк встал во всем своем величии и больше не падал.
Высота маяка примерно полсотни метров, а дальность действия почти 45 километров, его справедливо прозвали в Британии королем маяков. Однако это не спасло Британию от ужасной трагедии, вошедшей в анналы, как одна из самых печальных по количеству не вернувшихся из плавания людей.
Однажды вечером в начале мая 1875 года в густом тумане, пройдя Ла-Манш капитан корабля Шиллер не сумел понять, что находится в опасном месте возле архипелага Силли. После чего корабль врезался в рифы и сел на мель. Ситуацию усугубили ночная темнота и сильный шторм, уносящий с палубы надстройки, в которых пытались укрыться люди.Спастись удалось лишь 10% пассажиров, а более трехсот человек погибли.
В наши дни маяк полностью автоматизирован, а для удобства обслуживания наверху у него смонтирована вертолетная площадка. Туристов возят сюда в хорошую погоду на катерах, чтобы продемонстрировать остров, вошедший в книгу рекордов Гиннеса и предлагают возможность пожить в маяке с видом на бушующее море.Внутри может поместиться группа из 4 человек, а забронировать себе апартаменты можно на довольно долгий период, если есть желание уединиться от мирской суеты.
Маяк стоит на самом маленьком застроенном острове (согласно Книге рекордов Гиннесса), который расположен у берегов Англии. Площадь Бишоп-Рока составляет всего 720 кв. м., что примерно в 10 раз меньше футбольного поля. И вот вся эта островная поверхность застроена маяком. Первая попытка возведения была сделана в 1847 году, но постройка не выдержала напора здешних мощных и агрессивных волн. Вторая попытка (4 года спустя) оказалась успешнее, хотя строительство шло медленно – долгих 7 лет. Огромные гранитные блоки, которые закладывали в основу маяка, могли транспортировать и устанавливать только в спокойную погоду. Позже монументальную конструкцию укрепили дополнительно. К имеющимся 3 000 тоннам гранита добавили примерно столько же: вокруг соорудили укрепление в виде гранитной облицовки, а внутри башню усилили железными балками. Издали маяк по-прежнему выглядит хрупким, однако вблизи ощущается вся мощь и тяжеловесность сооружения, высота которого достигает 49 м. Сегодня на нём даже есть посадочная площадка для вертолёта.
С 1992 года маяк автоматизирован, а до этого времени на нем дежурил смотритель, поддерживая свет для проходящих мимо судов (дальность действия — 24 морских мили). Электрическое освещение появилось в 1979 году. Современное электроснабжение обеспечивается за счёт солнечных панелей. Изначально же использовались парафиновые свечи, позже — керосиновые лампы.
Сегодня маяк состоит из 10 этажей, часть их них технические. Здесь же оборудовано что-то по типу мини-отеля, где на некоторое время могут остановиться от одного до четырех посетителей. Желающие всегда находятся. Бишоп-Рок великолепен в тихую погоду, но ещё более впечатляющие сильные эмоции накрывают людей, когда они оказываются на маяке в период осенних и зимних штормов.
----------------------------------------------
lifeglobe.net
Перевела на украинский язык 1.02.20 11.52
Незвичайна планета: самий маленький острів у світі
Маяк на острові Бішоп(The lighthouse on the island Bishop)
Скеля Бішоп — маленький скелястий виступ, виступає з моря, в 4 милях на захід від Островів Сіллі в Корнуоллі. Скеля підвищується з глибини 45 метрів, відкриваючи острів 46 метрів завдовжки 16 метрів шириною. На ньому побудований маяк, який робить Бішоп самим маленьким островом в світі з будівлею на ньому, що й було зафіксовано Книгою рекордів Гіннесса.
Перша спроба зведення маяка на острові була зроблена в 1847 році. Але споруда не витримала напору тутешніх агресивних хвиль, і не подала світла в морі. Друга — пішла через 4 роки і була закінчена у 1858 році. Інженер Дж. Уокер (за його проектом велося будівництво) вдався до використання величезних гранітних блоків (майже 3000 тонн гранітних плит завезли ще тоді, а тепер там близько 6000 тонн). У 1881 році (вже за проектом інженера Дж. Дугласа) маяк вирішили зміцнити і спорудили навколо нього зміцнення. Вийшло, що старий маяк пішов на сніданок новому (маяк в маяку). Вже у другій половині минулого століття на маяку з'явилося електрика. А на даху побудували вертолітний майданчик (1976 рік). Маяк на Бишопе може похвалитися тим, що він не тільки самий складний в будівництві, але і самий «ресурсозатратне» маяк за всю історію людства.
Центр ФОБОС
Коли хочуть показати, як зводяться людиною споруди можуть протистояти океанської стихії, часто показують маяк на острові Бішоп-Рок. Він, як воїн, що піднімається з самих глибин моря, гордо височить над бурхливими хвилями навколо, які явно хочуть поглинути його в свою безодню.
У 13 столітті сюди відправляли людей на болісну загибель, а потім біля берегів острова Бішоп, що входить в книгу рекордів, сталася одна з найбільших морських трагедій.
Назва острова — Бішоп — перекладається як єпископська скеля. Деякі кажуть, що таку назву вона отримала з-за аварії, в якому врятувався один єпископ. Острів входить до складу Британії і вважається майже найзахіднішою точкою цієї країни, але все-таки він на 500 метрів ближче до берега, ніж сусідня скеля.
У 13 столітті на острів Бішоп відправляли злочинців, забезпечивши їх невеликим вузликом з провізією. Де людину чекала сумна доля: якщо він не вмирав від голоду, його змітала бурхливе море.
Бішоп внесений в книгу рекордів як самий маленький клаптик суші, на якому є споруди. Одного погляду на скелю достатньо, щоб зрозуміти, чому це так. Дійсно: на крихітному п'ятачку побудовано максимально ефективне будівля: маяк. При цьому його будівництво, як можна здогадатися, була пов'язана з величезними труднощами.
Через регулярних аварій в тутешній акваторії, уряд вирішив, що пора б убезпечити плавання в районі Корнуолла. В середині 19 століття тут спробували звести перший маяк, але інженери прорахувалися, подумавши, що на скелі зможе встояти маяк на металевих ніжках і конструкція впала під натиском морської стихії.
Незважаючи на це через 10 років, шляхом складних маніпуляцій з гранітними блоками, яких довелося доставити на скелю в загальному обсязі кілька тисяч тонн, маяк постало у всій своїй величі і більше не падав.
Висота маяка приблизно півсотні метрів, а дальність дії майже 45 кілометрів, його справедливо прозвали в Британії королем маяків. Однак це не врятувало Британію від жахливої трагедії, яка увійшла в аннали як одна з найсумніших за кількістю не повернулися з плавання людей.
Одного вечора на початку травня 1875 року в густому тумані, пройшовши Ла-Манш капітан корабля Шиллер не зумів зрозуміти, що перебуває в небезпечному місці біля архіпелагу Сіллі. Після чого корабель врізався в рифи і сів на мілину. Ситуацію ускладнили нічна темрява і сильний шторм, відносить з палуби надбудови, в яких намагалися сховатися люди.Врятуватися вдалося лише 10% пасажирів, а більше трьохсот чоловік загинули.
В наші дні маяк повністю автоматизований, а для зручності обслуговування вгорі у нього змонтована вертолітний майданчик. Туристів возять сюди в хорошу погоду на катерах, щоб продемонструвати острів, який увійшов у книгу рекордів Гіннеса і пропонують можливість пожити в маяку з видом на розбурхане море.Всередині може поміститися група з 4 чоловік, а забронювати собі апартаменти можна на досить довгий період, якщо є бажання усамітнитися від мирської суєти.
Маяк стоїть на самому маленькому забудованому острові (згідно з Книгою рекордів Гіннеса), який розташований біля берегів Англії. Площа Бішоп-Року становить усього 720 кв. м., що приблизно в 10 разів менше футбольного поля. І ось вся ця острівна поверхню забудована маяком. Перша спроба зведення була зроблена в 1847 році, але споруда не витримала напору тутешніх потужних і агресивних хвиль. Друга спроба (4 роки) виявилася успішнішою, хоча будівництво йшло повільно – довгих 7 років. Величезні гранітні блоки, які закладали в основу маяка, могли транспортувати і встановлювати тільки в спокійну погоду. Пізніше монументальну конструкцію зміцнили додатково. До наявних 3 000 тоннам граніту додали приблизно стільки ж: навколо спорудили укріплення у вигляді гранітної облицювання, а всередині вежу посилили залізними балками. Здалеку маяк раніше виглядає слабким, проте поблизу відчувається вся міць і ваговитість споруди, висота якого сягає 49 м.Сьогодні на ньому навіть є посадочний майданчик для вертольота.
З 1992 року маяк автоматизований, а до цього часу на ньому чергував наглядач, підтримуючи світло для перехожих повз судів (дальність дії — 24 морських миль). Електричне освітлення з'явилося в 1979 році. Сучасне електропостачання забезпечується за рахунок сонячних панелей. Спочатку ж використовувалися парафінові свічки, пізніше — гасові лампи.
Сьогодні маяк складається з 10 поверхів, частина з них технічні. Тут же обладнано щось на кшталт міні-готелю, де на деякий час можуть зупинитися від одного до чотирьох відвідувачів. Бажаючі завжди знаходяться. Бішоп-Рок чудовий в тиху погоду, але ще більш вражаючі сильні емоції накривають людей, коли вони опиняються на маяку в період осінніх і зимових штормів.
----------------------------------------------
lifeglobe.net
Переклала на українську мову 1.02.20 11.52

 

Прочли стихотворение или рассказ???

Поставьте оценку произведению и напишите комментарий.

И ОБЯЗАТЕЛЬНО нажмите значок "Одноклассников" ниже!

 

+2
13:48
502
RSS
Интересно как всегда.
18:01